Sony Servis Türkiye Onarım Tamir Merkezi 7/24 Call Destek.

Laptop Destek Hattı
(0850) 241 93 07

(0212) 222 00 85 | (0212) 222 00 84
[email protected]

Pzt - Cts 09.00 - 19.00
Hafta içi HergünSony Projeksiyon ServisEn fazla eğitim kurumlarında kullanılan projeksiyonlar son zamanlarda kullanımı hızla yayılan elektronik ve dijital cihazlara dönüşmüştür. Bir çok marka ve bir çok modeli bulunan projeksiyonların en önemli parçaları lambalarıdır. Lamba sistemi üzerinden vermiş olduğu ışık ile çalışan bir dengeye sahip olan projeksiyonların arızaları da kendi tiplerine göre gelişmektedir. Sony projeksiyon servis firması olarak bu cihazların en sık lambalarından dolayı arıza çıkarttığı söylenebilir. Lamba arızaları oluştuğunda projeksiyon cihazları mutlaka lambasının değiştirilmesi, lambasının tamir edilmesi gibi işlemler ile tamir edilmesi gereklidir.

Sony Projeksiyon Servisi

Her dijital ve elektronik cihazda olduğu gibi projeksiyon cihazlarının da tamiri oluşmadan mutlaka aralıklı süreçlerde bakıma tabi tutulması gereklidir. Bakımı düzenli olarak yapılan tüm projeksiyon cihazlarının kullanım ömürleri bile uzatılabilir. Projeksiyonların kullanım ömrünün Sony projeksiyon servis olarak projeksiyon lambaları ile aynı düzeyde olduğu söylenebilir. Her marka ve modelin projeksiyon lamba ömrü kendi yapısına göre üretilmektedir.

Sony projeksiyon servis firması olarak projeksiyon çeşitlerinin birkaç çeşitte incelenebileceğini söyleyebiliriz. Yakın bir zamanda projeksiyon cihazı almak isteyenlere örnek olması amacı ile bu yazımızın içeriğinde projeksiyon cihazı çeşitlerinin farklılıklarına bir göz atalım. DLP projeksiyon genellikle yaygın olarak kullanılan projeksiyon tiplerindendir. Digital Micromirror Device sisteminde kullanılan bu cihaz, DMD yapısında bulunmakta olan çipler sayesinde görüntüyü piksellere dönüştürerek perdelere yansıtır. Bu cihazın her zaman aynaları hareketlidir. LED projeksiyon çeşitleri ülkemizde en sık kullanılan projeksiyon çeşitlerindendir.

Yedek Parça Servisi

En uzun lamba ömrü Led projeksiyonlarda olduğundan günümüzde en sık tercih edilen projeksiyon cihazlarına dönüştürülmüştür. Ebatlarının küçük olması da eğitim kurumlarında evlerde ve işyerlerinde bu cihazın kullanımını yaygınlaştırmış bulunmaktadır. Bu cihazlarda bulunan yüksek seviyeli fan cihazın ısınmasına izin vermeden çalışmasını sağlamaktadır. LCOS  teknolojisi ile çalışan projeksiyonlar ise ülkemizde daha yeni sistem uygulamaya geçmiş olan projeksiyon çeşitleridir. Pazar payı bu cihazların led cihazlardan çok daha azdır. Projeksiyon cihazlarını yeni kullanmaya başlayanlar için aktif bir şekilde bu cihazların da kullanımı için bir çok eğitim türü kullanıcılara servisler tarafından verilmektedir. LCOS kullanımının gelecek yıllarda yaygın olması beklenmektedir.

0 0 votes
Article Rating
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 5,00 üzerinden 5)
Loading...
, , , , , , ,
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşüncelerinizi belirterek, lütfen yorum yapın.x
Call Now ButtonHemen Ara..