Sony Servis Türkiye Onarım Tamir Merkezi 7/24 Call Destek.

Laptop Destek Hattı
(0850) 241 93 07

(0212) 222 00 85 | (0212) 222 00 84
[email protected]

Pzt - Cts 09.00 - 19.00
Hafta içi HergünSony teknik servisleri olarak müşterilerimizin bizlere sıklıkla sordukları sorulardan birisi de notebook ve laptop bilgisayarların neden çok sık arıza yaptıklarıdır. Bu cihazlar son zamanlarda sıklıkla bilgisayar kullanıcıları tarafından tercih edilen bilgisayarlar haline gelmiştir.

Cihazların taşınabilir olması birçok bilgisayar kullanıcısına cazip gelirken, bu cihazların sıklıkla taşıma esnasında yere düşürülmesi cihazların sıklıkla arızalanmasına neden olmaktadır. Yere düşen cihazlarda genellikle ekran kırıkları, kasa kırıkları, anakart arızaları ve işletim sistemi arızaları görülmektedir. Sony teknik servisleri olarak saymış olduğumuz tüm arızaların tamiri tarafımızca yapılmaktadır.

Yapılan tamir çeşitleri arızaların nedenleri göz önünde bulundurularak bazı zamanlarda parça değişimi yapılarak da tamir edilebilmektedir. Notebook ve laptop bilgisayarlarda sıklıkla görülen arızalardan birisi de görüntü kalitesi arızalarıdır. Görüntü kalitesi arızalarının tümü Sony teknik servisleri olarak tarafımızca tamir edilebilir arızalardandır.

Notebook ve laptop bilgisayarlar için yıllık olarak yapılan bakımların önemi oldukça büyüktür. yılık bakım yapıldığında notebook ve laptop bilgisayarların kullanım ömürleri uzatılabilir. Bakımı yapılan bilgisayarlarda işletim sistemi arızaları, cihazlara internet üzerinden giren virüslerin vermiş olduğu hasarlar engellenebilir.

Sony Teknik servis

Laptop bilgisayarlarda sıklıkla görülen arızalardan birisi de işlemci arızalarıdır. Bu arızaların sınıfları bilgisayar tamir ve bakım servisi olarak tarafımızca değerlendirilir. Ve değerlendirilme sonrasında cihazın işlemcisi bazı arıza çeşitlerinde değiştirilir, bazı arıza çeşitlerinde ise tamir edilerek iyileştirilmektedir. Sony teknik servis olarak tarafımızca anakart arızaları da tamir edilebilir arızalar içindedir.

Notebook ve laptop bilgisayarlarda oluşan bu arızaların tamiri ve bakımı sonrasında cihazların daha iyi çalışabilmesi için aralıklı süreçlerde cihazlara format atılması gerekir. Her bir atılan format cihazların daha iyi çalışmasını sağladığı gibi, cihaza giren virüslerin de engellenmesini sağlamaktadır.

Sony Notebook Servisi

Notebook ve laptop bilgisayarlarda sıklıkla görülen arızalardan birisi de cihazların sıvı teması oluşturması sonrasında tamamen çalışmayı durdurmasıdır. Sıvı teması oluşan cihazlarda genellikle cihazın çalışmadığı gözlemlenir. Sıvı teması sonrasında çalışmayan cihazların anakart, işlemci, ram ve ekran kartlarının da arızalanmış olduğu varsayılabilir. Bu parçaların değişimi yapılarak tamire tabi tutulduğunda cihaz yenilenerek tekrardan kullanılabilmektedir. Her çeşit arıza tarafımızca tamir edilebilmektedir.

0 0 votes
Article Rating
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 5,00 üzerinden 5)
Loading...
, , , , , , ,
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşüncelerinizi belirterek, lütfen yorum yapın.x
Call Now ButtonHemen Ara..